Protetická stomatologie

Protetická stomatologie

Zubní protetika

V případě, že již větší část zubu chybí nebo je poškozená, přichází na řadu zubní protetika. V laboratoři se podle konkrétní situace na modelu vytvoří estetické korunky, můstky nebo jiné náhrady zubu. Díky protetice není problém nahradit ať už jen jeden jediný zub nebo rovnou celý zubní oblouk. V zubních ordinacích Dentry necháváme laboratoří zhotovit moderní zirkonové korunky a můstky.

Implantologie

Zubní implantát je jednou z možností náhrady ztraceného zubu v rámci protetické stomatologie. Jedná se o prakticky o náhradu zubního kořene, která je chirurgicky zavedena do kosti čelisti. Zubní implantát je vyroben z biokompatibilního materiálu, obvykle z titanu nebo zirkonové keramiky. Po zavedení implantátu do kosti čelisti se čeká na proces vhojování, nazývaný osteointegrace. Během tohoto procesu se kost spojí s povrchem implantátu, což zajišťuje pevné a stabilní zakotvení implantátu v čelisti. Po dokončení tohoto procesu se na implantát umístí nástavec (abutment), který slouží jako spojovací prvek mezi implantátem a zubní korunkou, můstkem nebo protézou.

Zubní implantáty nabízejí mnoho výhod oproti jiným způsobům náhrady zubů, jako jsou můstky nebo protézy. Patří sem například vyšší stabilita, přirozený vzhled, samostatnost (není třeba brousit sousední zdravé zuby) a dlouhodobá trvanlivost. Před zavedením implantátu je však důležitá individuální konzultace s odborným stomatologem, který zhodnotí vaši kostní strukturu, zdravotní stav a další faktory, aby mohl určit vhodnost implantace.

Ceny zubních implantátů a náhrad naleznete v našem ceníku.

Objednejte se a my Vás vyšetříme a navrhneme další postup a plán léčby s cenovou kalkulací.

Objednat se

Vyberte jednu z možností.

  Odesláním potvrzujete, že jste seznámeni se zpracováním osobních údajů.
  Tento formulář je chráněn technologií reCAPTCHA a Google PP & ToS.

   Odesláním potvrzujete, že jste seznámeni se zpracováním osobních údajů.
   Tento formulář je chráněn technologií reCAPTCHA a Google PP & ToS.

   Přijímáme nové pacienty