Doporučení v době karanténních opatření

Doporučení v době karanténních opatření

Vážení a milí pacienti,

máme k Vám jednu velkou prosbu.

V této nelehké době, kdy většina z nás tráví dny v karanténě, kdy naše sociální kontakty představují pouze naši nejbližší, máme tendenci nevěnovat tolik pozornosti osobní ústní hygieně. To vzhledem k současné situaci, kdy Vám nemůžeme nabízet služby v plném rozsahu, představuje jisté zvýšené riziko pro výskyt onemocnění souvisejících nejen s onemocněním sliznic v dutině ústní.

Jde totiž o to, že v případě nedostatečné dentální hygieny, tzn. každodenního nepoužívání jednosvazkového a mezizubního kartáčku a tím jednoznačně probíhajícímu zánětu dásní, si zbytečně zatěžujete imunitní systém a zvyšujete vnímavost vůči možnému infekčnímu onemocnění.

Proto Vás prosíme, vezměte si jednosvazkový kartáček k televizi, bez pasty a čistěte, každý večer! Poté použijte mezizubní kartáček a můžete si být jistí, že jste si tímto významně pomohli k zvýšení lokální imunity.

Jakmile současná situace dovolí, velmi se na Vás budeme těšit.  Nyní je provoz dentální hygieny pozastaven, nicméně s každým z Vás se osobně skontaktuji.

Přejeme Vám jen zdraví,

Žaneta  Němečková, dentální hygiena DENTRY