Premedikace

Premedikace

Ošetření bez zbytečného stresu

Premedikace se zabývá tím, jak předcházet rizikům a jak lépe připravit pacienta na stomatologický zákrok. Pomáhá bojovat s úzkostí či strachem. Léky podávané předem mohou pacienta uklidnit, uvolnit a zároveň minimalizují bolest nebo nepříjemné pocity, které by mohly během zákroku vznikat. Premedikace je rovněž užitečná pro pacienty, kteří nespolupracují nebo mají dávivý reflex. Je vhodná i pro malé děti.

Výběr léků a typ premedikace závisí na individuálních potřebách a zdravotním stavu pacienta. Naše klinika pracuje s několika šetrnými metodami:

 • ENTONOX (často známý jako “rajský plyn”) je směsí plynů, která obsahuje 50 % NO2 a 50 % O2. Použití rajského plynu u zubaře je velmi jednoduchý a šetrný způsob, jak utlumit nejen bolest, ale také úzkost a strach. Díky rychlému účinku a následnému rychlému odbourání umožňuje pacientům velmi brzy návrat do běžného procesu.
 • MIDAZOLAM patří mezi krátkodobě působící léčiva z kategorie benzodiazepinů. Jeho účinky jsou individuální, ale vždy přináší dočasnou amnézii, což pacientovi umožňuje prožít celé ošetření bez zbytečného stresu a negativních zážitků.
 • V případě potřeby HLUBOKÉ SEDACE nebo zákroku v CELKOVÉ ANESTEZII spolupracujeme s anesteziologem, který Vás uvede do stavu hlubšího nevědomí.

Důležitou roli v optimalizaci komfortu pacienta během zákroku hraje správně zvolená analgosedace. Dopřejte si odbornou péči s důrazem na maximální pohodlí.

Objednat se

Vyberte jednu z možností.

  Odesláním potvrzujete, že jste seznámeni se zpracováním osobních údajů.
  Tento formulář je chráněn technologií reCAPTCHA a Google PP & ToS.

   Odesláním potvrzujete, že jste seznámeni se zpracováním osobních údajů.
   Tento formulář je chráněn technologií reCAPTCHA a Google PP & ToS.

   Přijímáme nové pacienty